Для батьків

Дорогі батьки! Пропоную вам заповнити анкету для виявлення умов навчання вашої дитини у домашніх умовах.
Прошу перейти за даним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1o5U6EOXU3anL2Rt3iwtiq3g7Po19LgyeAO1sGcMI5YA/viewform?usp=send_form

Пропоную вам правила та рекомендації для успішного захисту від наслідків надзвичайних ситуацій при своєчасному отриманні або доведенні сигналів оповіщення цивільної  оборони.


ОПОВІЩЕННЯ
ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ.

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ   ПО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНОМУ СИГНАЛУ "УВАГА ВСІМ" І   МОВНИМ ІНФОРМАЦІЯМ ЦО
Успішний захист від наслідків надзвичайних ситуацій можливий при своєчасному отриманні або доведенні сигналів оповіщення цивільної оборони.
У цих випадках обстановка може виявитися самою різноманітною, а часом і дуже складною. Від кожного громадянина вимагатиметься висока дисциплінованість і організо-ваність, вправні, чіткі дії і нерідко прийняття самостійних рішень. За короткий час необхідно буде підготувати до захисту себе, свою сім'ю і житло, прийняти участь у підготовці підприємства (організації), на якій працюєш, і населеного пункту, у якому живеш.
Усі громадяни зобов'язані брати найактивнішу участь у виконанні заходів, які будуть провадитися у цей період органами цивільної оборони: у забезпеченні своєчасного отри-мання сигналів, команд, розпоряджень органів влади і цивільної оборони; у здійсненні протипожежних заходів; у підготовці будинку (квартири) до захисту від проникнення радіоактивного пилу і парів СДОР; в організації евакозаходів; у захисті продуктів харчу-вання, фуражу і води від зараження; у здійсненні протиепідемічних заходів.
Основні способи оповіщення і інформування населення.
Серед завдань цивільної оборони першочерговою є своєчасність, надійність оповіщення населення про лихо, що насувається.
Як населення дізнається про загрожуючу йому небезпеку? Як оперативно і повно інформувати людей про обстановку, що склалася? Адже від цього залежить успіх справи.
Тривалий час у цивільній обороні застосовувалися чотири сигнали. Люди знали, наприклад, якщо звучить сирена, - це сигнал оповіщення цивільної оборони "Повітряна тривога!", що попереджує про безпосередню загрозу нападу з повітря. У такому випадку населення повинно було негайно залишити свої квартири, робочі місця, транспортні засоби і укритися у захисних спорудах.
У житті ж (при плановому або раптовому спрацюванні територіальних систем опові-щення) реакція людей була різна. Одні не звертали на звук уваги, інші губилися і не знали, що робити. Керівники підприємств починали телефонувати у територіальні органи управління цивільної оборони і уточнювати, що сталося, замість того, щоб дати команду на укриття людей у захисних спорудах. Не було сигналів про стихійне лихо, що наближується, про аварію.
Думається, варто згадати, що за старих часів, коли десь траплялася біда або комусь загрожувала небезпека, народ, почувши дзвони або набат, збирався на схід, дізнавався про те, що трапилось, і приймав рішення по боротьбі з загрожуючою небезпекою.
Так і тепер, не можна залишати людей у незнанні, вони повинні знати обстановку, і тільки тоді можна розраховувати на розумні і свідомі дії, боротися з панікою і іншими негативними явищами. Це збереже життя багатьом тисячам людей.
Тому у кінці 1988 року був переглянутий і змінений порядок оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях.
Як можна у випадку небезпеки швидко оповістити людей, де б вони не знаходились?
Було вирішено використовувати сирени. Тому тепер завивання, преривчасті гудки під-приємств, транспортних засобів означають новий попереджувальний сигнал оповіщення цивільної оборони "УВАГА ВСІМ!" (а не "Повітряна тривога!").
Почувши його, не губіться. Негайно ввімкніть на роботі, удома радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування екстреного повідомлення місцевих органів влади або територіальних органів управління  ЦО.
Щоб проінформувати про загрожуючу небезпеку тих, у кого немає радіо і телевізора, а також тих, хто працює у полі, у лісі, на будівництвах і в інших віддалених місцях, вико-ристовують телефон, пересувні гучномовні установки, посильних на мотоциклах і кінних.
Основний засіб оповіщення населення - передача повідомлення по радіо і теле-баченню.
Відповідальність за організацію і здійснення своєчасного оповіщення населення і дове-дення до нього необхідної інформації покладена на відповідальні територіальні органи управління ЦО.
Крім того, у цілях скорочення строків доведення інформації про загрозу радіоактивно-го і хімічного зараження, катастрофічного затоплення до населення, що знаходиться на потенційно небезпечних об'єктах і безпосередньо поблизу них, а також у транспортних засобах, рішенням начальників ЦО оповіщення вказаного населення може бути покладене на начальників ЦО відповідних об'єктів і транспортних засобів. При цьому передбачає-ться можливість оповіщення вказаного населення також і територіальними органами.
Зміст інформації про екстремальну ситуацію і порядок дій.
      На кожний випадок надзвичайних умов місцеві органи ЦО готують приблизні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, коректуються,
Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.ін.).
Вислухавши це повідомлення управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення області (району, міста), кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Розглянемо варіант аварії, наприклад, із викидом хлору чи аміаку.
Хлор  досить  широко  застосовується  у  народному господарстві. Його використовують для відбілювання тканин, при виробництві целюлози і паперу, виготовленні різних видів каучуку (резини), для знезараження води на водопровідних станціях і як засіб дезинфекції.
Аміак зустрічається там, де працюють холодильні установки (м'ясопродукти, рибокон-сервні, нафтопереробні заводи), при виробництві добрив і іншої хімічної продукції. Треба врахувати, які підприємства є у місті, чи є там сильнодіючі речовини.
Приблизні варіанти текстів повідомлень управління (відділу) з питань НС та ЦЗН населенню у надзвичайних ситуаціях.
Отже, у місті прозвучали сирени, жителі ввімкнули приймачі, телевізори і почули повідомлення.
                                                                                                                                          
При хімічній тривозі.

"Увага! Увага! Говорить відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста.  Громадяни! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть протигази, укрийте дітей у камерах захисних дитячих. Для захисту поверхні тіла використайте комбінезони, чоботи, спортивний одяг. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки або плащі. Перевірте герметизацію житлових приміщень, стан вікон і дверей. Загерметизуйте продукти харчування і створіть у ємкостях запас води. Укрийте свійських тварин і корми.
Сповістіть сусідів про отриману інформацію. Надайте допомогу хворим і старим.
Надалі дійте у відповідності із нашими вказівками".                                                             


При відбої повітряної тривоги.

"Увага! Увага! Говорить відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста.  Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Відбій повітряної тривоги! Всім повернутися до місць роботи або проживання. Надайте допомогу хворим і старим. Будьте готові до повторного (можливого) нападу. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Будьте уважні до наших повідомлень!".             
Примітка. Тексти повідомлень передаються протягом 5 хвилин. При необхідності зміст звернення буде змінюватись.

ЯК ДІЯТИ ЗА СИГНАЛАМИ
ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ.

При аварії на хімічно небезпечному об'єкті. Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення, виконайте дані вам рекомендації, Якщо ви опинились у хімічному вогнищі, потрібно швидко вийти із нього по вказівці працівників цивільної оборони або самостійно у бік, перпендикулярний напрямку вітру.
     При знаходженні у приміщенні здійсніть його герметизацію. Надягніть засоби індиві-дуального захисту. Залиште нижні поверхи будівель і йдіть до підвищених місць, що роз-ташовані над територією. Надайте допомогу старим і хворим особам. Повідомте сусідів про отримані відомості. Строго дотримуйтесь вимог представників цивільної оборони. Виконання їх вимог збереже ваше здоров'я.
ВСЕ НАСЕЛЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЕ УКРИТИСЯ
У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ!
    
              Якщо сигнал застав Вас:                                                                                                          
      удома - негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі. запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості, попередьте сусідів;
     на роботі - вжити заходів по безаварійній зупинці виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;
      на вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;
      у громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації;                                            
      в автобусі, тролейбусі, трамваї - дочекатися зупинки і зайняти найближче укриття.              
      При відбої повітряної тривоги (Відбій ПТ). Почувши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста)  по зберігшихся радіотрансляційних мережах, телефонних каналах зв'язку, а також з рухомих гучномовних установок про те, що повітряна небезпека минула, в організованому порядку залишити захисну споруду за командою адміністрації захисної поруди.
      Приступайте до виконання своїх громадянських обов'язків. Будьте готові до укриття по команді "Повітряна небезпека". 
При хімічній тривозі

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста), приступайте до виконання наданих вам рекомендацій. Швидко надягти протигаз і засоби захисту шкіри (за відсутності табельних засобів використовувати плівкові матеріали, плащі типу "болонія", гумові чоботи, рукавички) і укритися у захисній споруді. При загрозі хімічного зараження (при роботі на зараженій території) - прийняти антидот, а в умовах бактеріологічного зараження - протибактеріологічний засіб №1 із аптечки АІ-2. Якщо поблизу захисних споруд немає, то можна використовувати житлові, виробничі і підсобні приміщення. Якщо ви опинилися у хімічному вогнищі, то треба швидко вийти з нього - за вказівкою працівників  цивільної оборони  або  самостійно, у бік, перпендикулярний до напрямку вітру. Вихід із бактеріологічного вогнища дозволяється організовано і лише за наявності документа про проходження обсервації.


Немає коментарів:

Дописати коментар